Ponad rok życia w obliczu nieustannego zagrożenia jakim jest pandemia wpłynęło niekorzystnie na stan naszego funkcjonowania w kontekście zdrowia psychicznego.

Wielu z nas może potwierdzić, że ograniczenie kontaktów społecznych, konieczność pracy zdalnej, zamknięte szkoły i uczelnie, brak możliwości integracji, korzystania z dóbr kultury czy rozrywki wywołują frustrację, niepokój, zwiększoną drażliwość czy stan obniżonego nastroju. Coraz częściej towarzyszy nam panika i lęk przed zagrożeniem życia oraz uzasadnione obawy związane z niepoznaną do końca chorobą.

W odpowiedzi na sytuację zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej osobom niepełnosprawnym: mgr Beata Gawłowska, mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek podejmuje kolejną inicjatywę włączając się w ogólnopolskie działania na rzecz poprawy zdrowia psychicznego studentów.

Dlatego tworzymy bazę dostępnych materiałów informacyjnych w zakresie promocji zdrowia psychicznego 

Działania prowadzone są w ramach projektu „PWSZ uczelnią otwartą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”  

POLECAMY:

Sesja egzaminacyjna online — jak się przygotować i poradzić sobie ze stresem?

https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/2020/06/sesja-egzaminacyjna-online-jak-sie-przygotowac-i-poradzic-sobie-ze-stresem/

 

Paliwo dla szarych komórek

 

http://www.wiecjestem.us.edu.pl/paliwo-dla-szarych-komorek

 

Forum przeciw depresji

 

to strona Internetowa, która powstała z myślą o osobach chorych na depresję i tych, których bliscy lub znajomi zmagają się z tą chorobą. Za jej pośrednictwem można uzyskać wiele informacji o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji oraz wykonać test Becka, czyli sprawdzić swoje samopoczucie psychiczne. Na stronie znajdują się także aktualności i szczegółowe informacje dotyczące bieżącej edycji kampanii.

https://forumprzeciwdepresji.pl/ 

Strefa komfortu PSRP

Webinaria

Zdrowie psychiczne na polskich uczelniach – Raport MEiN

Ważne adresy i telefony

Skip to content